• biegi.png
  • czwarta1.png
  • koo.png
  • pierwsza.png
  • teatr.png
  • zawody.png
  • zawody 1.png

Wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

311589
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ostatni tydzień
Bieżący miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
65
65
446
310336
3039
3897
311589

Adres IP: 3.235.137.159
2020-09-26 19:23:35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

WIKIPEDIA

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO* informujemy, że:

1. Administratorem jest Szkoła Podstawowa im. Bartosza Głowackiego w Zarzeczu,
tel. 81 881 92 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Celem przetwarzania jest realizacja zadań oświatowych, dydaktycznych, wychowawczych, zagwarantowanie dziecku bezpieczeństwa oraz...

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Czytaj więcej...

INFORMACJA DOTYCZĄCA SPOSOBU ZDAWANIA PODRĘCZNIKÓW

1.Wychowawcy klasowi informują rodziców o dacie i sposobie zwrotów podręczników, kluczyków do szafek szatniowych i ewentualnie ksiażek   do biblioteki. Czas na rozliczenie jest określony w terminie od 22 czerwca do 24 czerwca br. w godzinach 8.00 -13.30.
2. Ksiażki biblioteczne mogą uczniowie zostawić na wakacje, oprócz 8 klasy.
3. Na teren szkoły poza pracownikami szkoły nikt nie może być wpuszczony, w związku z czym miejsce przyjęcia ksiażek jest wyznaczone przy  wejściu głównym. Obowiązują rękawiczki i maski ochronne.
4. Podręczniki muszą być zapakowane w przeźroczystą foliową torbę (łatwe do policzenia zawartości) z opisaną karteczką co się tam zawiera? wraz z danymi ucznia (Imię i Nazwisko i klasa) - zawartość toreb będzie przechodzić kwarantannę. Pracownicy obsługi będą odbierać przygotowane paczki  i umieszczać w wyznaczonym miejscu.
5. Wychowawca umawia się z rodzicami o jednej porze, przy zwrocie podręczników WYCHOWAWCA na swojej liście odnotowuje ilość oddanych podręczników przez ucznia i kluczyk do szafki szatniowej, w drugiej przeźroczystej torbie ewentualnie ksiażkę z biblioteki z danymi ucznia (imię i nazwisko, klasa). Wypełnioną listę zdanych podręczników z podpisem wychowawcy przekazuje do sekretariatu.

 

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

Od 25 maja 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Bartosza Głowackiego w Zarzeczu zorganizowane zostaną dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla najbardziej potrzebujących rodziców.
Na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i MEN w grupie może przebywać max. 12 osób.
W związku z powyższym w pierwszej kolejności z możliwości w/w zajęć będą mogli skorzystać uczniowie, których rodzice pracują zawodowo: pracownicy ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracownicy handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.
W czasie zajęć opiekuńczo-wychowawczych nie będzie zapewniony dowóz dzieci do szkoły i wyżywienie w stołówce.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotować szkołę na ponowne spotkanie z Państwa dziećmi. Co prawda w szkole będzie obowiązywał wzmożony reżim sanitarny, ale postaramy się tak zorganizować naszą pracę, żeby dzieci jak najmniej odczuły zmiany jakie zaszły w szkole i były szczęśliwe oraz bezpieczne.
Poza godzinami opieki, nadal wszyscy uczniowie będą realizować podstawę programową za pomocą metod i narzędzi kształcenia na odległość.
Aby, móc przyjąć do szkoły dzieci, tych z Państwa, którzy się na to zdecydowali, prosimy o zapoznanie się z "Procedurą bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2’’ oraz dokumentami pozwalającymi na przyjęcie dziecka tj. oświadczeniem rodziców, deklaracją rodzica, tabelą pomiaru temperatury.
Dokumenty są zamieszczone w załącznikach.

Od 25 maja na terenie naszej szkoły zorganizowane zostaną również konsultacje dla klasy VIII indywidualnie lub w małych grupach, natomiast od 1 czerwca dla uczniów kl. IV-VII.

p.o. Dyrektora Andrzej Turlewicz 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Po przeprowadzonej analizie wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.04.2020 r. i 04.05.2020 r. odnośnie wymagań jakie placówki i samorządy muszą spełniać, aby zapewnić bezpieczny powrót dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, informujemy, że zajęcia w Szkole Podstawowej w Zarzeczu zostają zawieszone w okresie od 06.05.2020 r. – 22.05.2020 r. 

INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY I

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna w postepowaniu uzupełniającym zakwalifikowała dzieci do klasy pierwszej Szkoly Podstawowej w Zarzeczu spoza obwodu naszej szkoły.
Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.
Rodzice/Opiekunowie, których wnioski zostały zakwalifikowane zobowiązani są do przesłania Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do klasy I w dniach 14.05-21.05.2020r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wniosek w załączniku.
Prosimy o przestrzeganie terminów.

Załączniki:
Pobierz plik (Oświadczenie woli kl.pdf)Oświadczenie woli kl.pdf[ ]340 kB

INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna w postepowaniu uzupełniającym zakwalifikowała dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Zarzeczu spoza terenu Gminy Puławy.
Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.
Rodzice/Opiekunowie, których wnioski zostały zakwalifikowane zobowiązani są do przesłania Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do Oddziału Przedszkolnego w dniach 18.05-22.05.2020r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wniosek w załączniku.
Prosimy o przestrzeganie terminów.

SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE

Przypominamy, że od 1 maja 2020 r. w Szkole Podstawowej w Zarzeczu dyrekcja wprowadziła dla wszystkich uczniów i nauczycieli jednolite oprogramowanie do prowadzenia nauki zdalnej. Decyzja ta ma na celu zabezpieczenie przed hackerskimi włamaniami, zabezpieczenie danych osobowych, kradzieżą własności intelektualnych prac wytworzonych przez uczniów oraz oddzielenie prywatnych kont e-pocztowych od służbowych. W tym celu każdy uczeń od klasy pierwszej do ósmej oraz nauczyciele otrzymali spersonalizowane adresy e-mail, które współdziałają z aplikacją G Suite i G mail. Adres e-mail to imię i nazwisko oraz domena szkoły. Np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Aplikacja ta ma możliwość wysyłania prac domowych w różnych plikach, bezpiecznego spotykania się na wideokonferencjach z nauczycielami, całą klasą, oraz między sobą bez narażania na „wejście” nieproszonego uczestnika, gromadzenie wiadomości i prac, które można wykorzystać później. Uczniowie klas młodszych muszą korzystać z e-konta z pomocą rodziców. Tak spersonalizowana skrzynka będzie służyła uczniom do ukończenia szkoły. Po szczegóły i hasła do kont proszę zgłaszać się do wychowawców klasowych. Uwaga. Nadal obowiązuje e-dziennik LIBRUS, aplikacja G Suite ma wspomóc prowadzić nauczanie zdalne.

UWAGA! INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI !!!


Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała dzieci do oddziału przedszkolnego z terenu Gminy Puławy i klasy I Szkoły Podstawowej z obwodu szkoły w Zarzeczu Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Rodzice/Opiekunowie, których   wnioski zostały zakwalifikowane zobowiązani są do przesłania Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do klasy I lub Oddziału Przedszkolnego w dniach 30.03.2020r. - 03.04.2020r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..   Wniosek w załączniku.

Rodzice/Opiekunowie dzieci  spoza obwodu szkoły proszeni są o składanie wniosków w terminie:

  • do oddziału przedszkolnego   od 27.04.2020r. do 30.04.2020r.
  • do klasy I     od 24.04.2020r. do 07.05.2020r.

Prosimy o przestrzeganie terminów. 

 

UWAGA!!! PILNE OGŁOSZENIE!!!

Uwaga na próby wyłudzenia danych z e-dziennika Librus.

Na prośbę zespołu pomocy technicznej Librus - administratorów e-dziennika Librus zamieszczamy poniższy komunikat. 

W ostatnim czasie obserwuje się znaczący wzrost prób wyłudzenia danych dostępowych do różnych systemów informatycznych. W obecnej sytuacji, kiedy większość osób wykonuje swoją pracę (w tym również logowanie do systemów informatycznych) poza siedzibą pracodawcy, jest to szczególnie częste.

Chcielibyśmy prosić Państwa o wzmożoną czujność na wszystkie wiadomości e-mail, SMS-y, czy informacje przesyłane za pomocą komunikatorów internetowych, w których ktokolwiek prosi o podanie Państwa danych autoryzacyjnych. W żadnym wypadku nie należy nikomu podawać danych dostępowych do swoich kont z systemu LIBRUS Synergia.

Jednocześnie informujemy, że pracownicy firmy Librus (w tym dział pomocy technicznej) nigdy nie proszą Państwa o podawanie swojego hasła.

Dla bezpieczeństwa pozostałych użytkowników w Państwa placówce, zwłaszcza nauczycieli i dyrektorów, prosimy o zamieszczenie niniejszej informacji w postaci ogłoszenia w systemie Synergia. Sugerujemy, aby udostępnić ją przynajmniej wszystkim pracownikom szkoły, optymalnie wszystkim użytkownikom systemu, w tym rodzicom i uczniom.

Przypominamy jednocześnie wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom o zasadach bezpieczeństwa korzystania z systemów informatycznych obowiązujących w naszej szkole, a w szczególności jeżeli wykonują swoją pracę w sposób zdalny.


Z poważaniem
Andrzej Turlewicz

UWAGA! BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE!

 

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZYCH.

 

Od dnia 12 marca do 25 marca 2020r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym czasie oddział przedszkolny i klasy I do VIII nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno – wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z koniczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronowirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski...

Czytaj więcej...

KONKURS NA HYMN SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZARZECZU

 

Wpisz się w historię  Szkoły Podstawowej 

                      im. B. Głowackiego w Zarzeczu!                        

Zostań autorem hymnu naszej szkoły!

  

UWAGA! RUSZA REKRUTACJA!

OGŁOSZENIE 1

Informuję, że rodzice, którzy chcą, aby dzieci 5-letnie kontynuowały wychowanie przedszkolne w roku szkolnym 2020/2021 mogą składać od 24.02.2020 do 28.02.2020 w sekretariacie Deklarację o kontynuacji edukacji przedszkolnej.
Pozostali rodzice, zamieszkali na terenie Gminy Puławy, którzy będą chcieli zapisać dziecko do Oddziału Przedszkolnego, mogą składać od 02.03.2020 do 20.03.2020 Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego. Rodzice dzieci spoza terenu Gminy Puławy mogą składać od 27.04.2020 do 30.04.2020 Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.
Niezbędne do rekrutacji dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły.

OGŁOSZENIE 2

Szkoła Podstawowa im. Bartosza Głowackiego w Zarzeczu ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej zamieszkałego w obwodzie szkoły rodzice/opiekunowie mogą składać w terminie od 02.03.2020 r. do 20.03.2020 r.
Rodzice/opiekunowie dzieci spoza obwodu szkoły będą mogli składać wnioski od 24.04.2020 r. do 07.05.2020r.
Niezbędne dokumenty do rekrutacji są dostępne w sekretariacie szkoły.

 

KOMUNIKAT

 

Szanowni Rodzice, w związku z dużą zachorowalnością uczniów w szkole zostały wdrożone następujące działania:
• na bieżąco myte są klamki drzwiowe, baterie umywalkowe, blaty stolików płynem do odkażania stosowanym w szpitalach;
• w łazienkach dostępne jest mydło antybakteryjne i prosimy uczulić dzieci aby myły ręce na każdej przerwie;
• prosimy również nauczyć dzieci prawidłowego mycia rąk wg instrukcji https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

 p.o. Dyrektora Andrzej Turlewicz

 

Copyright © 2014 - 2020 by Szkola Podstawowa w Zarzeczu